שאלות ותשובות
*9663
contactUs
שאלות ותשובות
בניין דירות המוחזק ברשות מספר דיירים, שלכל אחד מהם יש זכות בעלות ואחזקה על יחידות פרטניות בתוך המבנה. תקנון הבית המשותף מחייב את הדיירים לנהוג לפי כללים מסוימים – ובראשם התשלום לוועד הבית, המשמש להוצאות התחזוקה של הבניין.
תקופת הבדק היא תקופה הקבועה בתוספת לחוק המכר (דירות), שתחילתה בעת העמדת הדירה לרשות הקונה. אורך התקופה משתנה בהתאם לסוג הליקוי. כך, למשל, תקופת הבדק במקרה של ליקויים בצנרת היא שנתיים. מהיום שבו קיבל הקונה את הדירה ועד חלוף שנתיים, על הקונה ליידע את הקבלן על הליקויים בצנרת. 
מס עירוני המשולם לראשות המקומית תמורת מכלול השירותים שהראשות מספקת. שעורי הארנונה נקבעים לפי סוג הנכס, מקום, שטח ושימוש בפועל בנכס. בדרך כלל חשבון הארנונה משולם פעם בחודשיים וכולל כבר בתוכו את חשבון המים.
ביטוח המכסה את כל הנזקים שייגרמו למבנה הבית, לקירות ולכל מה שצמוד אליהם מפני שריפה, פיצוץ צנרת, נזק בזדון וכו'.
החלקים המשותפים של הבניין כגון: חדר מדרגות, צנרת, מעלית, מקלט וכו' עלולים להינזק ולגרום להוצאות כספיות גבוהות לכל דיירי הבית. ביטוח הנותן כיסוי לפגיעות מ: רעידת אדמה, פיצוץ צנרת, אש, התפוצצות (גז), סערה, סופה, נזק בזדון. 
החדר האטום - חדר הנדרש על פי החוק לצורך הגנה בפני התפוצצויות. בנוי כולו ממסד ועד טפחות מבטון מזויין. החלונות מיוחדים ומגינים מפני פיצוץ וגזים. במידה ואין בחדר חלון אסור להתגורר בו. החדר הוא חלק מתקנות הג"א.
על מנת לבצע שינויים מבניים בממ"ד יש לקבל אישור הג"א ותכניות קונסטרוקטיביות מתאימות.
לדוגמא - שינוי גודל או מיקום של חלון/דלת נחשבים שינויים מבניים שנדרשים עבורם האישורים המתאימים. שינויים קוסמטיים ניתן לבצע ללא אישור. לדוגמא: צבע, חיפוי מסוגים מסוימים, תליית תמונות וארגון מחדש. 
ה
ככלל אין לאחסן בממ"ד חפצים קבועים או כאלו שלא ניתן לפנותם תוך עד 4 שעות. רצוי להשתמש בממ"ד לצרכים משניים, בעיקר בתור חדר משחקים או עבודה. אם משתמשים בממ"ד בתור חדר ילדים יש לדאוג לאוורור ראוי של החדר, כלומר, לחלון פתוח במשך שעה אחת לפחות ביום. ממ"ד לא יכול לשמש בתור חדר אחסון. 
הבלוק הסטנדרטי שכולנו מכירים עשוי מתערובת של חול, חצץ דק ובטון. בלוקי הבטון מצטיינים בכושר הדבקה גבוה לחומרי טיח וטיט, מחירם נמוך יחסית וקל לבנות איתם. בלוקי הבטון הם בעלי כושר בידוד אקוסטי גבוה. 
רובנו מכירים אותו בשם איטונג אולם זהו שם החברה המייצרת בלבד ויש חברות רבות נוספות המייצרות אותו. הבלוק הלבן הוא לבנה קלה מאוד שניחנה ברמת בידוד תרמית ואקוסטית גבוהה ועמידות בפני מים ואש. הוא עשוי מחול, בטון, מים, סיד וחומר התפחה המתפיח את החומר לנפח כפול. 
קרמיקות הן בנות משפחה גדולה מאוד של תערובות שונות העשויות מחומרים חרסיתיים. את התערובות השונות קולים בתנור בחום גבוה ומקררים קירור מהיר.
אריח הגרניט פורצלן הוא אחד האריחים המובילים בתחום הריצוף. אריחים אלו הם בעלי חוזק ועמידה בשחיקה מן הגבוהים ביותר בשוק. הם עשויים מתערובת סלע גרניט, קריסטלים וקוורץ באחוזים גבוהים.
אריחים מזוגגים הם אריחים העשויים שתי שכבות: שכבת גוף האריח (ביסקויט) ושכבת הזיגוג המיושמת עליו. במשפחת האריחים המזוגגים נכללים: אריחי חרס, הגרניט פורצלן המזוגג כמו גם כל אריחי הקישוט. 
סטנדרט בין לאומי המגדיר קשת שלמה של גוונים ע"י מספר קטלוגי.
כן. כל סוג של מבנה בין אם קבוע או נייד ובין אם פתוח או סגור מחייב קבלת היתר בנייה.
כולל מחסנים, פרגולות, חניות, חדרים למתקנים ומערכות טכניות, גגון לטרקטורון ואופניים וכד'.
מותר. בתנאי שנשמרת מידת העברת אור וגשם של 60%. כל קירוי צפוף יותר משנה את הפרגולה לגג בהגדרתו ומחייב היתר בנייה חדש.
תאורה חזקה יוצרת רמת עירנות גבוהה ולכן תהיה נכונה לחדר העבודה, המטבח או המחסן. למצבים של מנוחה והתרגעות כדאי להשתמש בתאורה נמוכה. למשל בחדר השינה או בפינת הטלויזיה. 
גווני תאורה מסווגים לחמים או קרים. קבוצת החמים כוללת בין השאר את הצהוב, האדום והכתום, ואילו בין הקרים נכללים גוני הכחול והירוק. הגוונים החמים יוצרים אשליה אופטית של קרבה, ביתיות וחמימות ואילו הצבעים הקרים - אשליה של גובה ומרחק והם מקושרים לשכלתנות.
מנגנון פנימי של ברז קיר, בדרך כלל זה המשמש כטוש במקלחון.
צפוי רצפה עשוי עץ. ישנם סוגים רבים של פרקט. ככל שהפרט עבה יותר כך איכותו טובה יותר. כיום מייצרים פרקטים גם מחומרים סינטטיים. את הפרקט מתקינים על גבי מוטות עץ המונחים על הרצפה או משטח הבטון. יש לוודא איטום מוחלט של הרצפה או המשטח לפני הנחת הפרקט.
?
הידעת?
רוצים לדעת עוד? השאירו פרטים ונחזור אליכם!
כל הזכויות שמורת לאבני דרך 2017 ©
fusion-studio