5 דגשים לאחזקת בתי מגורים חדשים

בתי מגורים חדשים, וגם כאלה מחודשים בזכות פרויקטי תמ”א 38, הם מרכיב דומיננטי בנוף העירוני. בניין חדש תמיד נראה מרשים מבחוץ, אבל כדי שאיכות החיים של הדיירים בו תהיה מקסימלית, הן בהווה והן בעתיד, חשוב מאוד להשקיע באחזקה נכונה שלו. בפרט חשוב לשים לב ל-5 הדגשים הבאים.

1. למה חברת ניהול היא הפתרון המשתלם ביותר ברבי קומות?

בעבר, כשהבניינים היו צנועים, היה לנו ועד בית. אחזקת הבניין הייתה פשוטה יחסית, או לפחות כך נהוג היה לחשוב, ואפשר היה להסתפק בשכן או שניים בעלי מרץ ונכונות להשקיע זמן. היום, כשהמבנים החדשים כוללים מערכות משוכללות להפליא דוגמת מערכות כיבוי אש, תריס חשמלי בכניסה לחניון תת קרקעי, פירי אשפה ועוד, וישנן שלל סוגיות מורכבות, מומלץ להפקיד את ניהול העניינים המשותפים בידי מי שזוהי המומחיות שלו. הניסיון של חברת הניהול והקשרים שלה עם בעלי מקצוע רלוונטיים (שירותי גינון, זפתים, שרברבים וכו’) מבטיחים לא רק אחזקה שוטפת יעילה אלא גם עלות זולה יותר, למרות שהיא כמובן גובה שכר בלתי מבוטל.

2. הגנה בפני שריפות

אמנם בימי שגרה לא תמיד אנחנו מקדישים את תשומת הלב הראויה לנושא הבטיחות, אבל זהו הנושא החשוב ביותר באחזקתם של בתי מגורים חדשים. גורם הסיכון העיקרי בבניינים אלה הוא שריפה, ועל כן חובה לוודא כי אותן מערכות כיבוי אש שמותקנות בהם מכוח החוק אכן תקינות. הציוד מאוחסן בעמדה ייעודית לכך וכולל מטפים, זרנוקים, ברזי כיבוי וגלגלונים עם צינור שמחובר כמובן למקור מים. בחלק מהמבנים החדשים, ובפרט אלה הגבוהים במיוחד, יש גם ספרינקלרים וגלאי עשן. מאחר שכל ציוד חשוף לבלאי ולנזקים אחרים, יש לבצע בדיקת תקינות אחת לשנה, כדי שכל הדיירים יוכלו לישון באמת בשקט. המלצה נוספת היא לבצע בדיקה מקצועית של לוחות החשמל בתדירות דומה, כדי למזער את הסיכון לקצר חשמלי.

3. מעלית

המעלית עלולה להפוך לנקודת תורפה ללא תחזוקה מתאימה. הבסיס לתפקוד תקין ללא תקלות הוא בדיקות תקופתיות על-ידי אנשי מקצוע מיומנים במיוחד ולא פחות חשוב, אמינים לחלוטין, ודגש נוסף הוא היענות מהירה לכל קריאה אם מתרחשת תקלה כלשהי (שכן גם פעולתן של מעליות מתוחזקות היטב עלולה להשתבש). בהתאם, בחירת חברת מעליות מחייבת אחריות – וחברת בנייה שעובדת אך ורק עם חברות מעליות איכותיות במיוחד נהנית מיתרון של ממש.

4. איטום הגג

הדבר החשוב ביותר שיש לזכור לגבי איטום הגג הוא שלא מחכים לגשם הראשון ולחדירת מים אל דירות כדי לבצע את הפעולה הבסיסית הזו – הקיץ הוא המועד הנכון למציאת אנשי מקצוע בתחום שמתאפיין ברמת מחירים גבוהה יותר במהלך העונה הגשומה.

5. אסתטיקה מוקפדת

כדי שהבניין החדש יישאר יפה גם כשהוא מתחיל להתיישן, חשוב להשקיע משאבים גם בשימור האסתטיקה וטיפוח החללים המשותפים. המרכיב העיקרי הוא תחזוקת הגינה, אם ישנה, והפיכתה למלבלבת ויפה בכל עונות השנה, וגם ניקיון הלובי וחדר המדרגות, כולל סיוד בתדירות נכונה, הוא חלק בלתי נפרד מאחזת בית מגורים.יכול לעניין אותך גם:

קבל הצעה עכשיו!