3 היתרונות הבולטים ביותר של פרוייקט תמ”א 38

כיום לא ניתן להתעלם מצמד המילים “תמ”א 38”: בחדשות, בכותרות העיתונים ובפרסומים שונים מדברים שוב ושוב על הפרוייקט שדיירים רבים רוצים לקחת בו חלק, ולא במקרה. הכירו גם אתם את יתרונות הפרוייקט.

  1. לא עוד חשש מרעידות אדמה

למרות שישראל אינה מדינה שסובלת חדשות לבקרים מרעידות אדמה, ובטח שלא מרעידות אדמה קיצוניות, עדיין חשוב להבטיח את הבטיחות המירבית לכל תושב ודייר. התכלית העיקרית של פרוייקט התמ”א היא להבטיח את חיזוק המבנים מפני רעידות האדמה. כיום, המבנים החדשים נבנים על בסיס הסטנדרטים המחמירים ביותר, בעוד מבנים שנבנו לפני שנת 1980 לא עומדים בתקן הנדרש. המון פעמים אנשים המתגוררים בבניינים אלו הינם אנשים מבוגרים המוגדרים כאוכלוסיה מעט חלשה יותר, כך שבמקרה חירום יכולת התמרון שלהם אינה גבוהה. פרוייקט התמ”א ממנף את תחושת הביטחון והבטיחות של הדיירים עם מבנים חזקים יותר.

  1. השבחה של הנכס בצורה משמעותית

כאמור, הבניינים המועמדים לפרוייקט התמ”א הינם בניינים ישנים. בעוד כיום נבנים ביניינים חדשים על בסיס סטנדרטים גבוהים מאד, כאשר הדגש המון פעמים ניתן על איכות החיים ורווחת הדיירים, הבניינים הישנים כבר לא עומדים בקצב הבנייה החדש. עם יישום פרוייקט התמ”א, יכולים כל הדיירים ליהנות מהשבחת הנכס שלהם בצורה יוצאת דופן. בהתאם לכל פרוייקט, מתבצעות שלל עבודות הכוללות בין היתר את הגדלת שטח הדירה, הוספה של מעלית המאפשרת התניידות קלה יותר, הוספה של אזורי חניה ולעתים בניית חניה מאפס, סגירה של המרפסות וכמובן שגם שיפוץ חזותי לכל הבניין.

  1. ההשקעה של הדיירים? אפסית

ולא ניתן לדבר על פרוייקט התמ”א מבלי לדבר על הכדאיות האדירה שלו. אדם פרטי או ועד בניין המחליט להשקיע בעבודות שיפוץ שונות, צריך להשקיע סכום כסף נכבד. בפרוייקט תמ”א הדיירים לא צריכים לממן את הפרוייקט ואת השיפוץ הנרחב. הגורם המממן את הפרוייקט הינו הקבלן המבצע, כאשר בתמורה הוא מקבל זכויות בניה נוספות. על כן המון פעמים נוספות דירות חדשות לבניין שבסופו של דבר נמכרות לדיירים חדשים שלא התגוררו בו קודם לכן. בשורה התחתונה: הדיירים יוצאים נשכרים, איכות החיים שלהם משתדרגת והם לא צריכים להשקיע אף לא שקל אחד.

תוכלו תמיד לשפץ את הדירה שלכם לאחר הפרוייקט

הדירות הנמסרות לדיירים הינן ברמות הגימור האיכותיות ביותר. יחד עם זאת, לא אחת ישנו רצון של דיירים להתעניין לגבי מחירי שיפוץ מאחר והם רוצים להוסיף קיר גבס, נישות, לצבוע את הדירה בצבע שאינו הצבע הבסיסי וכן הלאה. מחירון שיפוצים כפי שהוא מוצג על ידי חברות השיפוצים הגדולות מאפשר לכם להערך לקראת עבודת שיפוץ ולהחליט האם היא כדאית לכם בשלב זה או לא. מחיר שיפוץ לצורך השבחת נכס בכל אופן, ללא כל קשר לפרוייקט התמ”א, משתנה בהתאם למניפת העבודות שתרצו לבצע.

 

רוצים לדעת יותר על תמ”א 38? לחצו כאן למידע נוסף.יכול לעניין אותך גם:

קבל הצעה עכשיו!