טיפים לרכישת נכס עם הון עצמי נמוך

משכנתא היא אחת ההלוואות הגדולות ביותר, שניקח במהלך חיינו. מדובר על הלוואה רצינית ומשמעותית, שנאמדת בממוצע בחצי מיליון שקלים ויותר. במילים אחרות, המשכנתא היא החוב הכי גדול שלנו לבנק. אנחנו לא יכולים בלעדיה, אלא אם כן אנחנו בוחרים לגור כל חיינו בשכירות ומוותרים על החלום להיות בעלים לנכס משלנו. למעשה, גם ההון העצמי שלנו משפיע על המשכנתא שניקח. כך לדוגמה, במידה ויש לנו הון עצמי גדול יחסית, סביר להניח שנצטרך לקחת משכנתא נמוכה ולהיפך – במידה וההון העצמי שלנו נמוך יחסית, אז נצטרך לקחת משכנתא גדולה יותר (אגב, הנתון הזה כמובן כפוף גם לתנאים של הבנק ולמה שהוא יחליט לתת לנו בסופו של דבר).

להשקיע ולהשכיר או לגור בנכס משלנו?

ישנם מקרים בהם אין לנו יכולת לקנות נכס שאנחנו מאוד רוצים, לעיתים גם מדובר על סיבות שאינן תלויות רק בנו, כמו למשל, אם אנו מסורבי משכנתא. מה שכן, במידה ואנחנו לא מסורבי משכנתא והכל תקין אצלנו מבחינה כספית ונחליט להשקיע את כל ההון העצמי שלנו וניקח משכנתא, עדיין בגלל שמחיר הנכס יקר מאוד, לא נוכל לקנות אותו. אך האם עלינו לוותר על החלום? ממש לא! מדוע? כי נוכל לגור בשכירות בנכס שאנחנו רוצים אבל לא יכולים לקנות ובינתיים לקנות נכס קטן וזול יותר להשקעה. כיום, אחד האזורים הפופולאריים להשקעה בנדל”ן, הוא אזור הצפון המתפתח. ניתן להשקיע ולקנות דירה בצפון עם ההון עצמי שיש לנו ומשכנתא. את הנכס נוכל להשכיר וכך לשלם את המשכנתא. עם הזמן, הנכס כבר יהפוך להיות שלנו, שכן המשכנתא תיגמר ואז נבחר אם לעבור אליו או להמשיך להשכיר אותו. כאשר נמשיך להשכיר אותו, נוכל להנות מדמי שכירות ובהתאם לכך לחסוך כסף ולקנות נכס נוסף או אולי אפילו לקנות את הנכס שמאוד רצינו מלכתחילה.

אופציה נוספת היא לגור בנכס שרכשנו בצפון. אזור הצפון הוא יפה, פורח, ירוק והוא בהחלט מהווה סביבה מצוינת ונעימה לחיות בה וגם לגדל ילדים. כך עם הזמן ועם תשלומי המשכנתא שיסתיימו, הנכס בצפון יהיה שלנו ומי יודע – יכול להיות שנבחר להישאר באזור הצפון או למכור את הנכס. אגב, במקרה בו נרצה למכור את הנכס אחרי מספר שנים, סביר להניח שהוא גם יהיה שווה הרבה יותר מהמחיר בו קנינו אותו. כך שבכל מקרה, לא חשוב באיזו אופציה נבחר – אנחנו נהיה במצב מצוין ורק נרוויח מהעסקה.

ברקת

 

פנייה לחברת יזמות והשקעות נדל”ן

לא משנה אם אתם מעוניינים להשקיע בנכס שיהיה למטרות השכרה או למטרות מגורים באזור הצפון, עליכם לפנות לחברות המתעסקות ומתמחות בנושא. אל תעשו את ההשקעה בעצמכם, שכן מדובר על המון כסף וחבל שתשקיעו בנדל”ן שלא יניב לכם תשואה גבוהה. בדקו פרטים על החברה, ניסיון, מקצועיות בתחום והמלצות. מעבר לכך, בדקו גם פרויקטים קודמים של החברה – האם הם היו מוצלחים ומה אומרים לקוחותיה של החברה. שיהיה בהצלחה!יכול לעניין אותך גם:

קבל הצעה עכשיו!