מה זה תמ”א 38/1?

מה זה תמ

מה זה תמ"א 38/1?

תמ”א 38/1 או בשמה המלא – תכנית מתאר ארצית לחיזוק מבנים בפני רעידות אדמה, גובשה ביוזמת מנהל התכנון במשרד הפנים ואושרה ע”י הממשלה במאי 2005.

זהו אינו סוד כי מפאת השבר הסורי האפריקני אשר עובר בחלקה המזרחי של מדינת ישראל, אנו נמצאים בסיכון גבוה לרעידות אדמה. לפי נתונים סטטיסטיים, כל 80 שנה נוצרות רעידות אדמה באיזור שלנו ועל כן אנו צפויים לאחת בקרוב.

מטרתה העיקרית של התמ”א 38 היא חיזוק מבנים אשר נבנו לפני שנת 1980, שלא בהתאם לתקן עמידות מבנים ברעידות אדמה (תקן 413) ולהיערך מבעוד מועד להתמודדות עם רעידות אדמה חזקות.

החלטה זו התקבלה בעקבות תחזיות רבות של גופי מחקר רבים בכל העולם, שקבעו כי הסיכוי להתרחשות רעידת אדמה חזקה באזורנו בשנים הקרובות, הוא ממשי ורעידת אדמה חזקה שכזו, עלולה לגרום לקריסתם של מבנים רבים, שאינם עומדים בתקן ת”י 413 לעמידות מבנים ברעידות אדמה, אשר נכנס לתוקפו בשנת 1975. לכן, בשנת 2005 אושרה תוכנית מתאר ארצית לחיזוק מבנים קיימים בפני רעידות אדמה כפי שאנו מכירים אותה היום בשם – תמ”א 38. יישום תמ”א 38 מתבצע באמצעות מתן תמריצים לביצוע תהליכי חיזוק מבנים – לדיירי בתים משותפים שהיתר לבנייתם הוצא לפני 1 בינואר 1980. מדובר בכ-40% מכלל המבנים במדינת ישראל.

תמ”א 38/1 כוללת כלים לעידוד יזמים לביצוע החיזוק על ידי תוספות זכויות בנייה כגון: בניית יחידות דיור חדשות והרחבת דירות קיימות, הנחות מיסוי וקיצור הליכים סטטוטוריים.

התוכנית מאפשרת קבלת היתרים לחיזוק הבניין מרעידות אדמה לפי התקן העולמי ולתוספות בנייה בסיוע הקלות מס ופטורים משמעותיים במטרה ליצור תמריץ ליזמים לבחון את ענף חיזוק המבנים בישראל ולקחת חלק במשימה החשובה. הרווחים ממכירת יחידות הדיור החדשות מממנים את חיזוק המבנה

מחלקת ה-התחדשות העירונית של חברת אבני דרך מתמחה ביזום וביצוע מקצועי של פרויקטים במסגרת תמ”א  38 ומאחוריה פרוייקטים רבים ומגוונים בתחום.

תמ

תמ"א 38 - מה כלול בתוכנית?

קבלני התמא 38 של אבני דרך הינם מהמנוסים והמקצועיים בישראל. במסגרת הפרוייקטים הנרחבים שלנו בתחום, בעלי הדירות נהנים מדירה חדשה וגדולה יותר אשר ממוקמת בבניין חדיש, מחוזק ועמיד בפני רעידות אדמה. הבניינים המחודשים כוללים גם מעלית, ממ”ד, מרפסת שמש ועוד תלוי באופי הפרוייקט ובאפשרויות הבניה. כל זאת ללא כל עלות, ובמינימום פגיעה בשגרת החיים של הדיירים.

מח’ ההתחדשות העירונית של ‘אבני דרך’ אחראית על כל התהליך המורכב של התמ”א. אנו מלווים את הדיירים בכל צעד וצעד בתהליך. משלב קבלת האישורים העקרוניים ועד לסיום העבודות הסופי. זהו יתרון משמעותי אותו אנו מספקים בכך שכל הפרוייקט מבוצע תחת קורת גג אחת!

  • שלב החתימות
  • התכנון המפורט
  • הליווי הפיננסי
  • קבלת האישורים מהגורמים המתאימים
  • ביצוע של הבנייה בפועל כולל האיכלוס הסופי.

לסיכום

תמ”א 38, ראשי תיבות – תוכנית מתאר ארצית. תוכנית התמ”א או בשמה הנוסף “התחדשות עירונית” נועדה ביסודה לתת חיזוק ותוספות לבניינים ישנים, אשר עלולים לקרוס במקרה של רעידות אדמה. תחום התמ”א 38 הינו אחד ממנועי הפיתוח המרכזיים ביותר בעולם הנדל”ן בשנים האחרונות, ואנו צופים כי הטרנד רק ימשיך ויתחזק. לתמ”א יתרונות רבים כגון הקלות מס, שיפור משמעותי באיכות החיים של הדיירים, העלאה משמעותית בערך הנכס והרשימה לא נגמרת כאן.

להתרשמות ממבחר הפרוייקטים שלנו בתחום ה-תמ”א 38 >> לחצו כאן

לפרטים נוספים, אתם מוזמנים ליצור עמנו קשר בטלפון 9663* עוד היום!

קבל הצעה עכשיו!