איך רוכשים דירה בהון עצמי נמוך?

כניסת דיירים

השארו מעודכנים
והירשמו לקבלת עדכונים וחדשות

  אם החלטתם שאתם לא מעוניינים לבלות את חייכם בדירות שכורות ושאתם מעוניינים לרכוש דירה למגורים או להשקעה, ככל הנראה תצטרכו לקחת משכנתא מהבנק. אין ספק שמשכנתא היא ההלוואה המשמעותית ביותר שתיקחו בחייכם ואם תעשו זאת נכון, כנראה שהיא תהיה גם המשתלמת ביותר.

  הלוואת משכנתא ממוצעת נאמדת על סך של כחצי מיליון שקלים והיא תלויה משמעותית בגודל ההון העצמי העומד לרשותכם. כך שככל וההון העצמי שלכם יהווה אחוז גבוה יותר מסך הנכס, כך אחוז המימון (ההלוואה שתיקחו) יהיה נמוך יותר. המדיניות משתנה בין הבנקים, אך כלל יסוד אומר שככל שהמימון, ההלוואה שאתם צריכים, תהיה גבוהה יותר, כך יגדלו גם הריביות! אז האם זה אומר שרכישת דירה עבורכם היא לגמרי לא משתלמת? לא בהכרח.

  מה עושים כשההון העצמי שלכם נמוך ואחוז המימון עולה?

  שאלה מצוינת, טוב ששאלתם. לפני שממהרים לוותר על החלום או לחילופין לרכוש דירה שמחירה גבוה משמעותית מהיכולות הכלכליות שלכם, כדאי שתדעו שיש חלופה נוספת ואפילו משתלמת במיוחד – רכישת נכס זול יותר להשקעה, שיוכל להניב עבורכם רווחים ויאפשר לכם להגדיל את ההון העצמי ולרכוש לאחר זמן מה את בית חלומותיכם.

  אם ההון העצמי שלכם נמוך מידי בכדי לרכוש את הדירה שתמיד חלמתם עליה, כדאי להתחיל בדירה זולה יותר אך בעלת פוטנציאל השבחה גבוה. מה הכוונה? דירה שדרוש לה שיפוץ שיוכל להעלות את ערכה, דירה שנמצאת באזור מבוקש דווקא בערי הפריפריה או דירה בעיר מתויירת, בה תוכלו להרוויח משכירות התיירים המרבים לבקר.

  מכירת הדירה לאחר תקופת ההשבחה, תוכל להכניס לכיסכם סכומים לא מבוטלים של עד כמה מאות אלפי שקלים, להגדיל משמעותית את הונכם העצמי ולאפשר לכם לרכוש דירה יקרה יותר בקלות ומבלי לקחת משכנתא גבוהה שתחנוק אתכם לטווח ארוך.

  משהו טוב קורה בבאר שבע: פרויקט אודם על הפארק מעלה הילוך

  קרא עוד

  מתרחבים – אבני יסוד באוויר

  קרא עוד

  פינת השגריר

  קרא עוד

  איך רוכשים דירה בהון עצמי נמוך?

  קרא עוד

  בחינת עסקאות נדל"ן – האם העסקה כדאית?

  קרא עוד
  עיצוב ובניית אתרים webthenet