מחפשים לרכוש דירה מתמ”א 38? כנסו למדריך המלא

רכישה של דירה מתמ”א 38 עשויה להיות השקעה חכמה והזדמנות להתחדש בנכס מניב. אולם,  צריך לקחת בחשבון שלא מדובר בבניין חדש ולכן, אתם צריכים לבדוק ביתר שאת את כל הפרטים הקטנים. החל מהקבלן המבצע ועד לרמת המפרט שקיים בדירה – הנה המדריך המלא לרכישה של דירה בפרויקט הכי מדובר של השנים האחרונות.

בדקו את הגודל הסופי של הדירה

דירות שמגיעות מפרויקט של תמ”א עשויות להיות שונות בגודלן משאר הדירות של הבניין. הסיבה טמונה בכך שהקבלנים ירצו להציע דירה מרווחת יותר משאר הדירות האחרות. מסיבה זו, כדאי לבדוק מראש מהו גודל הנטו של הדירה ומהן עלויות הארנונה שבאזור. אם הדירה לא ממוקמת בפריפריה, זה עלול להעיב על הכדאיות של העסקה.

לוקיישן הוא עדיין המפתח לרכישה חכמה

כמו בכל נכס אחר או פרויקט בנייה, גם כאן חשוב שתיקחו בחשבון את המיקום של הדירה. כיום שווה להשקיע בכמה דירות בטבריה על פני השקעה בדירה אחת במרכז הארץ או בערי הלוויין. במילים אחרות, דירות למכירה בעפולה (ואף צפונה מכך)  צפויות להניב לכם תשואה נכבדת יותר בעבור הכסף שלכם ולכן שווה לחפש פרויקטים מעניינים שנמצאים הרחק מגוש דן.

אל תתפשרו על פחות ממפרט של דירה חדשה

כדאי לדעת שבלא מעט פרויקטים של תמ”א 38/1, המפרט שלו תזכו צריך להיות גבוה למדי. לכן, חשוב שתשימו לב לחיפויי הקיר, לחיפויי הרצפה ואפילו למותגים שמקשטים את חדר הרחצה שלכם. העניין הוא קריטי במיוחד אם אתם מבקשים לרכוש את הדירה לטובת השקעה. לכן מומלץ לשים לב לכל הדברים הקטנים שיגרמו לדירה להיראות מבוקשת יותר ויעלו את ערכה בטווח הארוך.

שימו לב לקבלן המבצע

אחד הדברים החשובים ביותר ברכישה של דירה שעברה את התהליך, נוגע לאיכות העבודה של הקבלן המבצע. למעשה, למרות שהמפרט יכול להיראות נהדר על הנייר והבניין קיבל מזמן את כל האישורים הנדרשים – האיכות של העבודה היא מה שבאמת חשוב. לכן, נסו לראות פרויקטים קודמים של אותו הקבלן ואל תתבשמו משמו של היזם.

העדיפו דירה שנמצאת באזור מתפתח

בטרם תקבלו את ההחלטה, כדאי שתסיירו באזור של הפרויקט ותשימו לב לקצב ההתפתחות של השכונה. כמו תמיד, שווה לרכוש דירה באזור שכבר קיימים בו פרויקטים של פינוי בינוי ואשר ממוקמת בשכונה שנמצאת בתהליך התחדשות. במידה ואתם מוצאים דירה אטרקטיבית שאינה עונה על הצרכים האלו, שווה לשים לב לקרבה שלה לצירי התנועה המרכזיים.

לסיכום, ניתן לראות שרכישה של דירה מפרויקט של תמ”א 38 היא בגדר אופציה שכדאי לשקול. יחד עם זאת, צריך להסתכל על ההשקעה כמכלול ולא להתבשם רק מהמחיר הסופי. שווה לבדוק איכות הקבלן המבצע, את המיקום של הדירה ואת האטרקטיביות שלה בקרב השוכרים הפוטנציאלים.יכול לעניין אותך גם:

קבל הצעה עכשיו!