כיצד להשקיע נכון וחכם כאשר שוק הדירות במגמת ירידה

כאשר שוק הדירות נמצא במגמת ירידה וכל המשקיעים בכוננות רכישה, אתם חייבים לקרוא את המפה ולהשקיע בתבונה. חשוב לשים לב לאזורים שאמורים לעשות את קפיצת המדרגה בשנים הקרובות, לערים שנשארו מתחת לרדאר ולשכונות שיאפשרו לכם לקבל תשואה גבוהה עבור ההשקעה שלכם. הנה כמה הטיפים שיעזרו לכם להשקיע נכון וחכם !

 השקיעו בשכונות שעדיין לא מימשו את הפוטנציאל שלהן

אם אתם רוצים להשקיע באופן חכם, אתם לא חייבים ללכת דווקא אל השכונות החדשות ואל הפרויקטים שנמצאים בשלבי בנייה. להיפך, כדאי לשים לב לשכונות הוותיקות ולערים שעדיין לא מימשו את מלוא הפוטנציאל שלהן. חיפוש מהיר בלוחות הנדל”ן המובילים יגלו לכם שיש מגוון של דירות למכירה בטבריה בשכונות שאמנן לא נמצאות בבנייה אך צפויות להכפיל את ערכן בשנים הקרובות.

בדקו אילו אזורים הולכים לקראת פינוי בינוי

עוד אפשרות להשקיע נכון בשוק הנדל”ן הנוכחי, טמון במציאה של בניינים שהולכים לקראת פינוי – בינוי, תמ”א 38 ,  והתחדשות עירונית. הרווח המיידים אמנם לא יהיה גבוהה אולם מכיוון שהשוק נמצא במגמת ירידה, אתם תוכלו לבצע עסקאות משתלמות לטווח הארוך. בישראל התוכניות נוטות להתעכב אולם ברגע שהם יאושרו והשוק יחזור לצמוח – אתם תהיו עם נכס מנצח.

שימו לב להתפתחות של עפולה

עפולה היא מזמן לא נקודת עצירה באזור הצפון והיא נחשבת לאחת הערים המתפתחות של השנים האחרונות. למעשה, רק לאחרונה ערך עיתון גלובס סקירה של שוק הנדל”ן בצפון ההיצע של דירות למכירה בעפולה כעניין ששווה לבדיקה עבור כל משקיע. אז אם אחד העיתונים הכלכליים הגדולים במדינה חושב בדיוק כמונות, כנראה ששווה לכם לשקול את העניין.

 חפשו את הערים החמות של השנים הבאות

מכיוון ששוק הנדל”ן באזור המרכז הגיע למיצוי כבר מזמן, העניינים נשואות אל אזור הצפון והדרום.  באזור הדרום, אילת עושה סימנים של יציאה מהאטה של החודשים האחרונים ואילו באזור הצפון זו דווקא טבריה. יש לא מעט  דירות למכירה בטבריה ובאילת במחירים סופר משתלמים ואם תמצאו אחת בקרב המכללות המקומיות – זו עשויה להיות השקעה נהדרת.

אל תתפתו לרכוש דירות בנות 5 חדרים ומעלה

נכון, שמגמת הירידה הביאה לידי ירידות של ממש גם בנכסים גדולים יותר – רצוי להימנע מרכישה שלהם. התשואה שהם יספקו לכם אינה גבוהה ( ביחס להשקעה) והעובדה שקיים פיקוח רגולטורי חזק יותר על חלוקה של כל דירות, הפכו את העניין ללא משתלם. לכן, רצוי שתרכזו את מעמציכים בדירות של 2- 4 חדרים ואל תפסלו גם דירות סטודיו זולות.

לסיכום, ניתן לראות שירידות המכירים החזירו את השוק לתחייה ויש תחרות של ממש על כל דירה להשקעה. אם גם אתם רוצים לנצל את העיתוי החדש ולצאת ממנו עם נכס מניב, כדאי שתשימו לב לערים הנכונות ולשכונות שעדיין לא מימשו את הפוטנציאל שלהן.

 

 יכול לעניין אותך גם:

קבל הצעה עכשיו!