מחיר למשתכן

השארו מעודכנים
והירשמו לקבלת עדכונים וחדשות

  מחיר למשתכן הינה תוכנית שמטרתה להפחית את מחירי הדירות בשוק הישראלי ולהעניק לזוגות צעירים הזדמנות לרכוש דירה משלהם בסכום מופחת. למרות שההנחות ניתנות לכל הישובים, באזורי הפריפריה אפשר ליהנות מסבסוד נוסף של עשרות אלפי שקלים – במטרה להביא אוכלוסיות חזקות למקום. הנה כל מה שרציתם לדעת על תוכנית מחיר למשתכן ולא היה לכם את מי לשאול.

   

  למי התוכנית של מחיר למשתכן מיועדת?

  תוכנית מחיר למשתכן מיועדת למי שאין דירה על שמם (ולא היה גם במשך ששת השנים האחרונות) ואשר אינם זכאים לדירה משלהם במסגרת של קיבוץ או מושב. יתרה מכך, לתוכנית ניתן לגשת רק אם אתם רווקים מעל גיל שלושים וחמש, נשואים או עומדים להינשא במהלך החודשים הקרובים. כמו כן, גם נכים בעלי פגיעות גפיים חמורות יכולים ליטול חלק בתוכנית מחיר למשתכן.

  באילו אזורים ניתן לרכוש דירה במסגרת התוכנית?

  ישנם לא מעט דירות למכירה בחריש שעומדות בתקן הקפדני של השר משה כחלון ואשר מוצעות בהגרלות של משרד האוצר. כמו כן, הרבה קבלנים מאזור הנגב נטלו חלק בתוכנית השאפתנית וניתן למצוא לא מעט דירות שמוצעות בתוכנית מחיר למשתכן באר שבע והסביבה. כך ששווה לבדוק את המיקום של כל פרויקט לפני שניגשים להגרלה ולוודא שאתם מקבלים את כל ההטבות שמגיעות לכם.

  כיצד ניתן להשתתף בתוכנית מחיר למשתכן?

  על פי התקנות האחרונות של משרד האוצר, יש צורך להירשם באופן עצמאי לתוכנית מחיר למשתכן באמצעות אתר האינטרנט הייעודי ולהשתתף בהגרלה. חשוב לזכור שמי שלא יעמוד בדרישות הסף לא יוכל ליטול חלק בהגרלה וגם אם הוא נטל כבר בה חלק, הרי שזכויותיו יפסלו באופן אוטומטי. ניתן לגשת להגרלה רק ליישוב שאותו אתם מעדיפים. כך שלצורך הדוגמא, ניתן לגשת להגרלת מחיר למשתכן בחריש בלבד.

   

  האם ניתן למכור את הדירה לאחר הזכייה בה?

  משום שאחת ממטרות העל של התוכנית הוא להסדיר את מחירי הנדל”ן בישראל, אסור למכור או להשכיר את הדירה למשך כשש שנים מרגע האכלוס שלה. סעיף זה בא לוודא שאכן כל דירה תגיע לזוג מחוסר דיור ולא למשקיעים חיצוניים שייצרו רווח מהיר.  מסיבות אלו, זוגות שכבר גרים בסביבה והפכו לחלק אינטגרלי מהעיר, יועדפו על פני כאלו שלא חיו בסביבה עד לרגע ההגרלה.

   

  מהי העלות של כניסה לתוכנית ומתי שווה לשבת בצד?

  העלות של כניסה לתוכנית והשתתפות בהגרלה עומדת על קצת פחות מ 200 שקלים לזוג. עניין שהופך את הזמן ואת המיקום של הדירה ואת המפרט שלה לפקטורים המשמעותיים באמת. כך שלפני שנכנסים לעניין במלוא הכוח, שווה להכיר מקרוב את השכונה שבה צפוי הפרויקט להיבנות ולוודא שהמפרט הטכני של הדירה מתאים לכם. במידה ומדובר באזורים שלא מתאימים לכם, שווה לשבת בצד ולחכות להגרלה הבאה.

  לקבלת מידע נוסף אודות מחיר למשתכן צרו עמנו קשר טלפוני או דרך האתר ונשמח לעמוד לשירותכם. 

  קרא עוד
  מזער
  עיצוב ובניית אתרים webthenet