התחדשות עירונית

התחדשות עירונית

השארו מעודכנים
והירשמו לקבלת עדכונים וחדשות

  התחדשות עירונית ותמ"א 38

  מה זה התחדשות עירונית – תמ”א 38?

  אם שמתם לב שהבניינים הסמוכים אליכם נמצאים בתהליכי שיפוץ ומשנים את אופיים, כנראה שאחד מהפרויקטים החשובים של המדינה הגיע גם לשכונה שלכם. התוכנית, שמשלבת בין יוזמה פרטית ורגולציה ממשלתית, מאפשרת לשפץ בניינים ישנים ולשנות לחלוטין את המפרט שלהם. רוצים לדעת מה זה תמ”א 38? הנה כל הדברים שפשוט חשוב שתדעו.

  אז מה זה תמ”א 38 ומדוע בכלל צריך את התוכנית הזו?

  תמ”א 38 הינה תוכנית שגובשה על ידי ממשלת ישראל במטרה להתאים בניינים ישנים למקרה של רעידת אדמה. העובדה שישראל נמצאת על גבי השבר הסורי אפריקאי וכי מומחים בתחום הגאולוגיה מצאו שרעידת אדמה היא רק עניין של זמן, חייבה את מוסדות המדינה להקדים תרופה למכה. והתרופה הזו היא תמ”א 38 – תוכנית התחדשות עירונית שמחזקת מבנים אשר הוקמו לפני שנות השמונים של המאה שעברה.

  מדוע קבלנים רבים רוצים להיכנס לתוכנית?

  העובדה שניתן להוסיף לכל בניין שתי קומות חדשות, קורצת ליזמים ולקבלנים רבים. למעשה, מדובר כאן על תמריץ כלכלי שאותו העניקה המדינה לשוק החופשי במטרה לזרז את חיזוק המבנים. את הקומות החדשות מקבלים הקבלנים בתמורה להשקעה שלהם בחיזוק הבניין והפיכתו לבטוח יותר. באופן זה, משדרג הבניין את יכולותיו לעמוד בפני זעזועים קשים ומאפשר לקבלנים לקבל תמורה עבור העבודה שלהם ועמידתם בתקנים המחמירים.

  למה דיירים שואפים שתהיה תמ”א 38 גם בבניין שלהם?

  ישנו מגוון של סיבות שבגללן מרבית הדיירים שואפים שתוכנית זו של התחדשות עירונית תיושם גם בבניין שלהם. הסיבה הברורה ביותר היא הסיבה הכלכלית: ביצוע של תמ”א 38 גורם לעלייה משמעותית בערך של כל דירה. העובדה שמדובר בבניין שגם נראה טוב יותר וגם בטוח יותר – קורץ לדיירים רבים. חשוב לציין גם את העובדה שמכירת הדירות מכניסה דיירים אמידים יותר לבניין ומשפרת את התדמית של השכונה בעיני הרוכשים הפוטנציאליים, שאינם יכולים או אינם מעוניינים לחפש דווקא פרויקטים חדשים.

  מהי מהות אותה התחדשות עירונית והשיפוץ שמתבצע בכל בניין ודירה?

  מעבר לחיזוק הבניין, השיפוץ מתעסק באספקטים הדקורטיביים והפונקציונליים של כל מבנה וכל דירה. ברוב המקרים, כל דירה תהנה מחדר ממ”ד אשר יאפשר ליושבי הדירה לשהות בו בעתות מלחמה ואף מחדר מדרגות משופץ עם מעלית חדשה. גם הבניין ישנה את החזות החיצונית שלו. נהוג לשנות את אריחי הבניין ואת הגינה – עניין אשר משפיע באופן ישיר על השווי של כל דירה.

  מהם ההבדלים בין תמ”א 38/1 ותמ”א 38/2?

  למרות ששתי התוכניות מהוות צעדים אופרטיביים למימוש של תמ”א 38, הן שונות במהות שלהן. תוכנית תמ”א 38/1 מהווה את הגרסה הקלאסית של תמ”א 38 ומסתפקת בהוספה של שתי קומות לבניין קיים. תמ”א 38/2 לא עוסקת בשיפוץ  הבניין אלא הורסת אותו עד לייסוד. בתמורה, מקבלים הדיירים דירה בבניין חדש. לכל תוכנית יש את היתרונות וחסרונות שלה אולם כעת אתם מבינים מהן המשמעויות של כל תוכנית.

  שורה תחתונה: אחרי שאתם כבר לא צריכים לשאול מה זה תמ”א 38 ויודעים את כל היתרונות שקיימים בתוכנית הנהדרת הזו – אתם יכולים לדאוג שגם הבניין שלכם ישופץ. כל שאתם צריכים לעשות הוא להגיע ליזם הנכון ולשכנע את שאר הדיירים בנחיצות התוכנית גם בבניין שלכם.

  מחלקת התחדשות עירונית אבני דרך מתמחה ביזום וביצוע של פרויקטים במסגרת תמ”א 38 (חיזוק ותוספת לבניינים ישנים) והריסה ובנייה מחדש. בעלי הדירות נהנים מדירה חדשה וגדולה יותר בבניין חדיש ומחוזק נגד רעידות אדמה הכולל מעלית, ממ”ד ומרפסת שמש וזאת ללא כל עלות ובמינימום פגיעה בשגרת החיים. מחלקת ההתחדשות העירונית של ‘אבני דרך’ אחראית על כל התהליך משלב קבלת האישורים העקרוניים ועד לסיום העבודות. כל הפרויקט מבוצע תחת קורת גג אחת: משלב החתימות, דרך התכנון המפורט, הליווי הפיננסי, קבלת האישורים מהגורמים המתאימים וביצוע של הבנייה בפועל כולל האכלוס הסופי.

  לפרטים נוספים, אתם מוזמנים ליצור עמנו קשר בטלפון 9663* עוד היום!

   

   

  קרא עוד
  מזער
  עיצוב ובניית אתרים webthenet